Те завоюваха златен и сребърен медал в Деветия кръг от веригата „Рън България“ в Хисаря
Двете млади надежди Ева Николова от Сопот и Аника Атанасова от Карлово отново се представиха блестящо като завоюваха първо и второ място при изключително голяма конкуренция на състезанието „Рън България“ в Хисаря.
Многократната шампионка на България в бяганията на дълги разстояния Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) слезе от тренировъчен лагер на Белмекен, но това не й помогна да спечели златото.
Съотборничките от „Средногорски атлет“ – Пирдоп 18-годишната Ева Николова и 19-годишната Аника Атанасова „дръпнаха“ в последния километър и борбата за първото място беше между тях. Николова записа 29:33 за победата, а само на две секунди зад нея е Атанасова – 29:35.
32-годишната Нинева е трета с 29:49, като само пет от мъжете бяха по-бързи от челната петица при мъжете.
Следващият месец Ева Николова заедно с още атлети ще представят Сопот и България на Световното първенство по планинско бягане, в което ще участват 1700 спортисти от 70 държави. То ще се проведе в периода 25-28 септември в Канфранк, Испания.



















