Ще бъдат разположени по улиците 180 чисто нови тип „Бобър“
Новите контейнери ще се използват за изхвърляне на смесени битови отпадъци от домакинствата. Те са съвременни с възможност за по-лесно използване, за което са оборудвани с малък и голям капак.
На 12.08.2025 г. /вторник/ ще бъде последното сметосъбиране на домашните кофи. След тази дата ще се взимат само новопоставените големи контейнери за смесени битови отпадъци, съобщи кметът на Калофер Драгомир Боев.
„За разделно събиране на отпадъците ще продължим да ползваме сегашните контейнери предназначени за това.
Призоваваме всички граждани да съдействат за по-чист и подреден град, като спазват указанията за ползване на новите съдове.
Благодарим за разбирането и съдействието!“, посочи Боев.














