Жителите на южната част на Карлово ще останат без водоподаване в продължение на пет дни заради планова подмяна на магистрален водопровод.
Спирането на водата ще бъде в сила от 09:00 часа на 5 август до 24:00 часа на 9 август 2026 г.
Без вода ще останат кварталите и улиците в района, ограничен от бул. „Теофан Райнов“, бул. „Освобождение“, Дъбенско шосе и ул. „Ген. Карцов“, както и карето между улиците „Козница“, „Гълъбец“, „Ален мак“ и „Васил Кирков“.
От Община Карлово призовават хората да се запасят предварително с необходимите количества вода за питейни и битови нужди.
За времето на ремонта ще бъдат разположени 12 водоноски на различни точки в засегнатите райони. Важно е да се знае, че водата от тях е предназначена само за битови нужди и не е годна за пиене.
Общината поднася извинения за причиненото неудобство и благодари на гражданите за разбирането, като уверява, че ремонтът е необходим за подобряване надеждността на водоснабдителната мрежа.













