Пожарът край брезовското село Стрелци вече е локализиран след продължилите до късно снощи гасителни действия.
Огнената стихия обхвана близо 2 000 декара, а кадри, заснети с термокамера, показват хиляди светещи точки и стотици активни огнища.
През цялата нощ на терен дежуриха шест екипа на РДПБЗН – Пловдив, които следяха обстановката и реагираха при възобновяване на отделни огнища. И днес четири екипа огнеборци продължават работа по окончателното потушаване на локалните огнища, за да не се допусне повторното им разпалване.
В овладяването на пожара участваха повече от 50 души – професионални пожарникари и доброволци от Хисаря и Националния отряд за реакция при бедствия – Пловдив.
В помощ бяха включени булдозер на сектор „Специализирани оперативни дейности“ и хеликоптер от 24-та авиобаза – Крумово. Благодарение на бързата реакция и отличната координация не беше допусната опасност за населени места и хора.
От пожарната напомнят, че високите температури и сухото време запазват риска от нови пожари изключително висок. Апелът към гражданите е да не палят огън на открито, да не изхвърлят незагасени фасове и да избягват всякакви дейности, които могат да предизвикат пожар.















