Home 61-ва Стрямска бригада Новоназначени военнослужещи от 61-ва  механизирана бригада тържествено положиха клетва

Новоназначени военнослужещи от 61-ва  механизирана бригада тържествено положиха клетва

0

Командващ клетвата бе подполковник Петко Пенев – командир на самоходен артилерийски дивизион

Новопостъпилите военнослужещи  изрекоха свещеното „Заклех се!“ в присъствието на командира на 61-ва Стрямска бригада бригаден генерал Маргарит Михайлов, Областната управа на Стара Загора, местната власт в Казанлък, близки и представители на институции.

Google search engine

Бригаден генерал Маргарит Михайлов каза, че с тази клетва военнослужещите поемат отговорността да следват възвишените идеали на славните ни предци.

„Да носите с гордост и чест войнската служба и да помните вечно, че пътят, по който тръгвате, е отговорен и трънлив. Вярвам, че ще бъдете достойни наследници на нашите предшественици – герои увенчали със слава и безсмъртие миналото на 61-ва Стрямска механизирана бригада.“, посочи Михайлов.

Областният управител Методи Марков пожела на положилите военна клетва лека, мирна дългогодишна служба в редовете на Българската армия.

Молебен за здраве и благоденствие отслужи Маркианополски епископ Богослов – викарен епископ на Негово Високопреосвещенство Старозагорски митрополит Киприан. 

Новозаклелите се военнослужещи изпълниха химна на Република България и преминаха в тържествен марш пред развълнуваните погледи на гости, родители и близки.

LEAVE A REPLY

Напиши коментар
Име